Fejízület kezelése
Tartalom
A csípőfájdalom három fő oka Csípőgörcs fájdalomkezeléssel Mi okozza a csípőfájdalmat? Nyomtatás A hogyan kezeljük a fejízületet elülső részének fájdalmát ízületi elváltozás, pl. A hátsó csípőfájdalom piriformis-szindrómához, a szakroiliakális ízület diszfunkciójához, lumbális radikulopátiához, iszkiofemorális elváltozáshoz, vaszkuláris klaudikációhoz kapcsolódhat. Oldalsó csípőfájdalom trochanter major fájdalom szindrómában fordul elő. Ha akut törésre, diszlokációra, fáradásos törésre gyanakszunk, radiológiai vizsgálat végzendő.
Elmondható róluk, hogy általában bizonyos hormonális betegségek, vérszegénység és szembetegségek okozzák őket. Sok esetben továbbá a szédülés és fülzúgás kiváltó oka a nyaki gerinc csigolyák elmozdulása és az ezekhez társuló alacsony vérnyomás. A kivizsgált szédülések egy részének ahol már sikerült kizárni olyan egyéb alapbetegségeket mint a cukorbetegség, vérnyomásprobléma, belső fül betegség gyakori oka lehet a mozgásszervi beszűkülés következtében fellépő, nyaki csigolya tájéki meszesedés.
Ilyenkor a bizonytalanság érzése a fej elforgatásakor lép fel.
A meszesedés következtében a nyakcsigolyákra kifutó hátsó agyi verőerek is beszűkülhetnek. Az ilyen mozgásszervi szédülés hátterében egyoldali nyakfeszesség áll fent, amelynek az esetek túlnyomó részében a súlyponteltolódás az oka. A panasz leginkább a tengeri betegséghez hasonlítható: fejízület kezelése agy a test egyensúlyi helyzetének többek között a szemeken érkező információk, és a test saját belső feszültségeiből érkező információk alapján számolja ki.
Viszont, ha az izomzat aszimmetrikusan feszül, a középállást az agyunk más testhelyzethez rendeli hozzá, mint ami egyébként a vizuális információkból következne. Így az egymásnak vérszegénység ízületi fájdalom információk miatt jelentkezik a szédülés.
A nyaki izmokat érintő feszülést reflexes úton akadályozza a fej apró mozdulatait és esetenként a keringést is befolyásolja. Az ilyen fejízület kezelése feszülés eredhet felülről, illetve alulról. A felülről eredő feszülés következtében kialakult szédülést a fejízület vagy gyakran a harapásegyenetlenség okozza.
Ha alulról indul ki, akkor azt nagy eséllyel háti funkciózavar okozza, ami összefüggésbe hozható a vállak egyenetlen tartásával. Az ilyen típusú szédülés kezelésének komplex módja van: fel kell térképezni az asszimetria okát, eredetét és ezeket kell korrigálni, helyrehozni.
Ezt a leggyakrabban az úgynevezett gerinckorrekciós masszázsterápiás kezeléssel gyógyítják. A leghatékonyabb terápiák a fülzúgás és szédülés gyógyítására a specifikus nyak, váll és háti gerincszakasz ízületeinek célirányos átmozgatásával és masszázzsal kombinált, egyénre szabott kezelések. Vannak esetek mikor többalkalmas terápiára van szükség a kívánt hatás eléréséhez.
Szerencsére az alapos és kellő ideig folytatott terápia szinte minden esetben megszünteti a fájdalmakat. Toggle navigation.
A nyaki gerinc osteoarthritis - uncarthrosis A nyaki gerinc osteoarthritis - uncarthrosis A nyaki gerinc alatt értjük az összes hátsó csigolyát, amely a fej és a mellkasi gerinc között helyezkedik el. Mint minden más emlős esetében, hét csigolyából áll. Ez a gerinc legrugalmasabb és egyben legérzékenyebb része. A koponya alatti első nyaki csigolyát atlasznak hívják.